Sezon motocyklowy już ruszył. Jakie maszyny można spotkać w WORD-ach?

  • 23/03/2018

Zaczął się sezon szkoleń na kategorię A. To dobry moment, żeby przyjrzeć się motocyklom aktualnie wykorzystywanym w WORD-ach.

więcej

„Dobre wyniki nie są dziełem przypadku”. Rozmowa z dyrektorem WORD-u we Wrocławiu

  • 22/03/2018

W porównaniu do roku 2015 w 2017 zdawalność egzaminów praktycznych na kat. B we wrocławskim WORD-zie wzrosła aż o 10 proc. – wynika z raportu, który opublikowaliśmy w lutowym numerze „Szkoły Jazdy”. Skąd taka zmiana? Wyjaśnia to dyrektor wrocławskiego WORD-u Grzegorz Kajca.

więcej

WORD w Radomiu chce kupić 26 pojazdów. Hyundaie zostaną sprzedane

  • 21/03/2018

Radomski WORD szykuje się do wymiany samochodów wykorzystywanych do egzaminów na kategorię B. O tym, na jakich pojazdach już wkrótce będą jeździć kandydaci na kierowców, dowiemy się zapewne w maju.

więcej

ODTJ-oty wciąż czekają [mapa ośrodków]

  • 20/03/2018

Na terenie trzech województw wciąż nie ma ośrodka doskonalenia techniki jazdy, w którym mają odbywać się, odłożone na nieokreśloną przyszłość, godzinne szkolenia praktyczne. Jednak te ODTJ-oty, które działają, zapowiadają, że są na zmiany odpowiednio przygotowane.

więcej

CEPiK: Resort ogłosi daty z trzymiesięcznym wyprzedzeniem

  • 19/03/2018

W toku międzyresortowych uzgodnień, niektóre zapisy z projektu ustawy, która ma ponownie odsunąć w czasie wdrożenie CEPiK-u 2.0, zostaną zmodyfikowane. Wiadomo już na przykład z jakim wyprzedzeniem Ministerstwo Cyfryzacji będzie musiało informować o planowanym wdrożeniu poszczególnych części systemu.

więcej

Zieloni niewidzialni dla radarów

  • 16/03/2018

Początkujący kierowcy powinni jeździć ostrożniej, czyli wolniej. Zdrowy rozsądek wzmocniono przepisami, które mogą jednak okazać się martwe. No bo jak sprawdzić, czy autem pędzącym autostradą 140 km/h kieruje rutyniarz czy nowicjusz?

więcej

Zmiany? Niech przesuwają je co rok! Felieton Piotra Ruckiego

  • 15/03/2018

Dla nas, właścicieli ośrodków szkolenia kierowców, zamieszanie z przesunięciem uruchomienia CEPiK-u i okresów próbnych nie jest wcale takie złe. Niech te zmiany będą zapowiadane co roku, a potem... przesuwane. Wtedy pracy dla nas nie zabraknie, będziemy zadowoleni.

więcej

Na Śląsku iskrzy. Poszło o auta podstawiane na egzaminy przez OSK

  • 14/03/2018

Na łamach wydawanego przez WORD w Katowicach periodyku „Bezpieczna Jazda” ukazał się wywiad z wicedyrektorem ośrodka, który, zdaniem właścicieli śląskich OSK, przedstawia ich w bardzo złym świetle. Dlatego własnym przygotowali replikę. Jednak katowicki WORD odmówił jej publikacji. Szkoleniowcy są takim postępowaniem ośrodka rozgoryczeni.

więcej

Kamera schowana w rękawie nie pomogła. Egzaminator zdemaskował oszusta

  • 13/03/2018

W piątek na egzamin teoretyczny w garwolińskiej filii WORD-u w Siedlcach stawił się 64-letni mężczyzna, który próbował nagrywać pytania kamerą. Schował ją w lewym rękawie. Dziwne zachowanie kandydata na kierowcę wychwycił egzaminator.

więcej

Za młody, żeby się nabrali. (Nie)doskonały plan na egzamin

  • 12/03/2018

W ubiegłym tygodniu na teoretycznym egzaminie na kat. B w tarnobrzeskim WORD-zie pojawił się 21-latek, który wylegitymował się dowodem osobistym starszego od siebie o 16 lat mężczyzny. Egzaminator nie dał się wywieść w pole. Co ciekawe, w tym niedoskonałym planie oszustwa brał udział także instruktor nauki jazdy.

więcejprzeczytaj więcej aktualności