Holandia. Studium przyszłości

  • 20/10/2017

17-milionowa Holandia posiada jedną z najnowocześniejszych i najlepiej działających tkanek komunikacyjnych w Europie, w której obok rowerów i prywatnych samochodów, często z alternatywnymi napędami, miejsce znalazły auta na minuty.

więcej

Minimalna płaca i stawka za godzinę idą w górę

  • 19/10/2017

Od 1 stycznia podwyższona zostanie minimalna stawka za godzinę z tytułu umowy-zlecenia i umowy o świadczenie usług. Wynosić będzie 13,70 zł. Dodatkowo rząd postanowił podwyższyć minimalne wynagrodzenie dla pracowników. W nowym roku będzie to już 2,1 tys. zł.

więcej

Obywatelski zespół szykuje propozycje

  • 18/10/2017

Dokładne badania lekarskie, profil psychologiczny kierowcy, wywiad środowiskowy i jednolita wykładnia przepisów ruchu drogowego – to tylko niektóre postulaty, jakie zamierza umieścić w nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami powstały właśnie zespół, który nazwał się obywatelskim.

więcej

Troleje w budżecie obywatelskim. W województwie łódzkim myślą o BRD

  • 17/10/2017

W ramach budżetu obywatelskiego samorządu województwa łódzkiego zgłoszone zostały dwa projekty związane ze zwiększeniem bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jeden zakłada przeszkolenie 300 młodych kierowców, polegające na jeździe na trolejach, drugi – 504 mieszkańców z tzw. ekojazdy.

więcej

Klient nasz pan! Felieton Marcina Zygmunta

  • 16/10/2017

Często słychać głosy oburzenia, że kursant może wymagać, ma roszczenia wobec szkoły jazdy, instruktora czy właściciela ośrodka. Bo kimże jest taki kandydat na kierowcę, że ośmiela się zwracać uwagę na nieprawidłowości, niedociągnięcia, jawne oszustwo, naciąganie i kompletny brak wiedzy merytorycznej?

więcej

Solidarność kontra dyrektor, czyli konflikt w łódzkim WORD-zie

  • 13/10/2017

Związkowcy z Solidarności w łódzkim WORD-zie bardzo nisko oceniają kompetencje dyrektora ośrodka, Łukasza Kucharskiego. Główny powód? Nieskuteczne próby budowy nowej siedziby. Związkowcy słali już pisma do marszałka województwa łódzkiego, teraz zorganizowali protest. Co na to dyrektor? – Związek uprawia politykę na rok przed wyborami samorządowymi – mówi Kucharski.

więcej

Kobieta do egzaminatora: „Gdyby mi coś nie wyszło, dam 100 zł”

  • 12/10/2017

Policjanci z Ostrowca Świętokrzyskiego zatrzymali kobietę, która podczas praktycznego egzaminu na prawo jazdy zaproponowała egzaminatorowi 100 zł w zamian za „przymknięcie oka” za popełnienie ewentualnych błędów.

więcej

"Telewizja daje inne możliwości". Kolejny głos w sprawie programu "Nauka Jazdy"

  • 11/10/2017

– Realizacja telewizyjna i budżet, który za nią stoi, daje większe możliwości niż budżet standardowego kursu w niedużym OSK. W efekcie instruktorzy nie muszą aż tak bardzo martwić się o swój samochód, a my możemy pokazać kursantom, a także widzom trochę więcej — np. skutki lub straty z powodu jakiegoś złego, pozornie niegroźnego manewru (uszkodzone koło, jazda na krawędzi zarysowania) – tłumaczy zespół, który stoi za realizacją programu „Nauka Jazdy”.

więcej

Kamera w elce ośmiesza instruktorów? Zdania są podzielone

  • 10/10/2017

Ten program ma bawić czy edukować? Ma być lustrem, które zniekształca, czy odbiciem rzeczywistości? Właśnie zaczyna się drugi sezon „Nauki Jazdy” w TTV. Oglądalność rośnie, a ludzie z OSK krytykują. – To branża zawiści – ripostuje jedna z telewizyjnych instruktorek.

więcej

Po partnersku o szkoleniu. Relacja z konferencji e-kierowcy [ZDJĘCIA]

  • 09/10/2017

Ponad 100 gości z całej Polski wzięło udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej konferencji organizowanej przez firmę e-kierowca dla swoich partnerów biznesowych. Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się ze specjalnie dla nich przygotowanymi prelekcjami oraz zintegrować się podczas uroczystej kolacji.

więcejprzeczytaj więcej aktualności